20 czerwca - 18:00

 z Facebooka ...

Wiesz jak to jest mieć 23 lata?

Wszystkie drzwi stoją przed tobą otworem, musisz tylko wybrać. Marzysz i spełniasz marzenia. Decydujesz o swojej przyszłości.

Maja też ma piękne marzenia.

  • Chce napisać książkę.
  • Chce zostać instruktorem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, aby móc pomagać osobom, które usiadły na wózek.
  • Chce wrócić do świata dźwięków i do śpiewania
  • Chce zabrać przyjaciółkę nad morze, a mamę w góry.

Plany i marzenia Mai na razie pokrzyżowała bardzo poważna choroba.

Maja choruje na toczeń rumieniowaty układowy z zespołem nakładania Łuszczycowego Zapalenia Stawów, kłębuszkowe zapalenie nerek, padaczkę, niedoczynność tarczycy, obustronny niedosłuch, krótkowzroczność, astygmatyzm, zaburzenia lękowo – depresyjne, hipoglikemię reaktywną, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, tachykardia, choroba Meniere’a. Maja porusza się też na wózku.

Maja o swojej chorobie:

"Diagnoza tocznia ostała postawiona w 2013 roku, kiedy trafiłam na nefrologię z podejrzeniem postępującej niewydolności nerek. Pierwsze objawy choroby pojawiły się w wieku około 12 lat. Toczeń wywrócił moje życie do góry nogami."

Maja jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Rodzina Mai nie jest w stanie pomagać jej finansowo. Mieszkanie nie jest dostosowane do potrzeb osoby poruszającej się na wózku - 4 piętro bez windy. W tym momencie Maja mieszka w Klasztorze Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu. Musi się stamtąd wyprowadzić w czerwcu.

Maja potrzebuje środków na podstawowe wydatki.

Potrzebuje także nowego wózka i aparatu słuchowego. Szuka mieszkania w oczekiwaniu na lokal, który ma być jej przyznany przez MOPS.

Bądź z nami na koncercie 20 czerwca i pomóż nam spełnić marzenia Mai.

Ceny biletów: 20 i 10 złotych.

Na koncercie wystąpią:

Agnieszka Gabryś
Nicolle Byma
Aleksandra Stryj
Praise Trio
Negev
Early Bird
Ewa Biegas
Chór Gospel Z Miłości
Prowadzenie: Zbigniew Stryj

Koncert i zbiórka organizowane są przez komitet "Jak nie my to kto". Komitet otrzymał pozwolenie MSWiA na prowadzenie zbiórki ("Dla Mai Grabowskiej"), nr pozwolenia 2017/1525/KS.

Maja Grabowska jest podopieczną Fundacji "Potrafię Pomóc" na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi ul. Cybulskiego 35H, 50-205 Wrocław

zob. blog Mai