Czy państwu może zagrażać kobieta z dzieckiem bez nogi – pyta przedstawiciel chrześcijańskiej wspólnoty Massimiliano Signifredi.

 O relizacji korytarza humanitarnego we Włoszech możemy przeczytać w Rzeczpospolitej. >>>

W komentarzach do tego artykułu możemy przeczytać wypowiedź bp. Jerzego Samca, Zwierzchnika naszego Kościoła:

Utworzenie polskiego korytarza humanitarnego dla uchodźców z Syrii jest dobrym pomysłem. Inicjatywa nie jest nowatorska, taki korytarz jest już we Włoszech. Tamtejszy korytarz jest ekumeniczny, zaangażował do działania Kościoły rzymskokatolicki, ewangelicki, a także Waldensów. Jestem zdumiony brakiem zgody na utworzenie takiego korytarza w Polsce. Poruszaliśmy ten temat niedawno na konferencji ekumenicznej w Kamieniu Śląskimi wszyscy byli zgodni co do tego, że deklaracja Kościoła rzymskokatolickiego o chęci przyjadą ok. 100 syryjskich rodzin, zapewnienia im mieszkań, zajęcia się integracją społeczną, jest idealnym rozwiązaniem. Rząd jednak twierdzi, że nie jest w stanie sprawdzić osób sprowadzanych do naszego kraju, ale odnoszą wrażenie, że w tej sprawie decyzje polityków nie są podejmowane na poziomie merytorycznym, tylko na poziomie emocji i pewnych ambicji.

W tym samym wydaniu: Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej": Rząd robi za mało dla ofiar wojen, O. Maciej Zięba: Nie zamykajmy się na naszych braci, Michał Szułdrzyński: Pomóżmy uchodźcom