Apel Policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej

ze strony Polskiej Rady Ekumenicznej

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję »NIE ZABIJAJ – CHCĘ ŻYĆ!« poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie, dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swoje oraz innych" – czytamy w kolejnym wspólnym apelu Policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej do uczestników ruchu drogowego.

Apel został ogłoszony podczas briefingu prasowego 31 października, tuż przed świętem 1 listopada i długim weekendem, gdy wielu Polaków będzie jeździć po kraju odwiedzając groby bliskich. To czas wzmożonego ruchu na drogach i dlatego Policja, Konferencja Episkopatu Polski i Polska Rada Ekumeniczna razem apelują o odpowiedzialne zachowanie w czasie podróży. W briefingu wzięli udział rzecznik prasowy Policji insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Adrianik oraz dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Grzegorz Giemza.

zob. więcej: @ekumenia.pl

KIEROWCO − NIE ZABIJAJ! CHCĘ ŻYĆ!

Każde życie ma swój początek i swój koniec. Kierowco, nie skracaj życia swojego, Twoich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętaj! Nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to główne przyczyny wypadków drogowych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ – CHCĘ ŻYĆ!”poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie, dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swoje oraz innych.

Policja
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
Polska Rada Ekumeniczna