Klub Ad Fontes zaprasza na otwarte spotkanie dotyczące osoby Reformatora Marcina Lutra.

31 października 2017 roku mija 500 lat, kiedy Marcin Luter przybił swoje słynne 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze. To wydarzenie uznawane jest za symboliczny początek Reformacji.

Kim był Marcin Luter? Jaka była jego życiowa droga? Dlaczego Marcin Luter postanowił napisać 95 tez? Co one zawierały? Czy były obroną papieża i Kościoła Katolickiego czy przeciwstawieniem? Czy Marcin Luter w ogóle przybił tezy na drzwiach Kościoła w Wittenberdze czy może jedynie rozesłał do znaczących postaci?

O tym i nie tylko dowiemy się i porozmawiamy na 3 dni przed 499 rocznicą przybicia i ogłoszenia 95 tez napisanych przez Marcina Lutra. Naszym gościem będzie ks. dr Dariusz Chwastek, który jest wykładowcą w Katedrze Nauk o Religii na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Ks. dr Chwastek zajmuje się hermeneutyką teologiczną, filozofią religii oraz dogmatyką ewangelicką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to otwarte spotkanie, przy kawie, herbacie i ciastku. Do zobaczenia w piątek, 28 października o godzinie 18:30 w Księgarnio-Kawiarni Tarabuk w Warszawie!