6 styczeń

Bóg daje nowe serca. I to wcale nie dlatego, że stare przemarzły w najzimniejszy jak do tej pory zimowy dzień w regionie łódzkim. Bóg daje nowe serca, aby rozszerzał się pokój. Właśnie o Bożej dobroci oraz szerzeniu pokoju i tolerancji rozmawiała młodzież Diecezji Warszawskiej na Diecezjalnym Zjeździe Młodzieży, który odbył się w Święto Epifanii w Łodzi.
Podobne spotkania organizowane są co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu młodzi ludzie rozsiani po różnych parafiach mają okazję do spotkania i integracji, ale również do rozmowy o najważniejszych kwestiach ich wiary.

Tegoroczny zjazd rozpoczął się 6 stycznia nabożeństwem w kościele św. Mateusza. Następnie był czas na rozgrzanie się oraz integrację podczas wspólnych warsztatów kulinarnych w domu parafialnym. Ciasto, które powstało dzięki zjednoczonym wysiłkom młodzieży i składało się nie tylko z podstawowych składników, ale dodano do niego również dużo dobrego humoru, łączącej współpracy i serdeczności, przekazane zostało na zbliżającą się herbatkę parafialną w podziękowaniu za gościnę.

Po wspólnym obiedzie należało skorzystać z uroków zimy. Dlatego droga do kolejnego punktu programu pokonana została w połowie pieszo. Zimno i zmarznięcie ustąpiło jednak bardzo szybko, bo nic nie rozgrzewa tak jak rywalizacja, a najlepiej rywalizuje się na arenie laserowego paintballa.

Program popołudniowy i wieczorny przewidywał więcej aktywności intelektualnej. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, modlitwy czy rozmowy na temat hasła zjazdu, zawartego w Księdze Ezechiela: Dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza.

Hasło pobudzało do rozmowy, a rozmowa pobudzała do przemyśleń. Z tymi przemyśleniami właśnie, ale również ze wspomnieniami serdecznej atmosfery i dobrze wypełnionego czasu młodzież wróciła do swoich domów. Na kolejne spotkania nie trzeba długo czekać, bo rok 2017 obfituje w ciekawe i ważne wydarzenia, w których młodzież Diecezji Warszawskiej pragnie brać udział. Zjazd zakończył się więc znaczącym „do zobaczenia”.