Diecezjalne weekendy adwentowe w naszej parafii w Szczecinie mają już długą, kilkudziesięcioletnią tradycję.

W dniach 9-11 grudnia 2016r. tradycyjnie w Szczecinie odbywał się Diecezjalny Weekend Adwentowy. W tym roku wzięło w nim udział 26 osób. Rozpoczęliśmy w piątek wieczornym nabożeństwem, w czasie którego Słowem Bożym podzielił się ks. Sławek Sikora, a w uwielbieniu prowadził na zespół w składzie: Agnieszka Kupska, Piotr Kupski i Sławomir Sikora. Późnym wieczorem miały miejsce zabawy integracyjne, a po nich turnieje gier planszowych i FIFA. Następny dzień rozpoczęliśmy warsztatowo.

Zaangażowaliśmy się w projekt #wierzewiecjestem i dużo się działo. Rozmowy, panele dyskusyjne, dramy i bibliodramy,a wszystko to, aby szukać odpowiedzi na pytanie o to, kim jesteśmy. Popołudniu odbyło się spotkanie Adwentowe, gdzie tworząc wspólnotę stołu, mogliśmy wsłuchać się w tym razem w pytanie odwrócone, stawiane nam wciąż na nowo przez samego Chrystusa: za kogo wy mnie uważacie, kim jestem dla Was? Był to czas wspólnego śpiewu pieśni adwentowych i kolęd oraz licznych rozmów przy stole.

Wieczorem jeszcze seans filmowy i tradycyjna wytwórnia popcornu, a w niedzielę zakończyliśmy weekend udziałem w nabożeństwie, w czasie którego zaprezentowaliśmy nasz film pt; Kim jestem?

zob. więcej: >>>